Dzisiaj jest: środa 29 marca 2017        Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Do 10 marca można składać oferty w otwartym konkursie na realizację zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu gminy w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego dla mieszkańców Miasta Zduńska Wola w 2017 roku.

W związku z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym i wydarzeniem Zduńska Wola pod jemiołą, w centrum miasta nastąpią utrudnienia w ruchu pojazdów. Aleje Kościuszki oraz część ulicy Złotnickiego będą zamknięte dla ruchu pojazdów.


Dopóki na stronie www.wetgiw.gov.pl nie ukaże się komunikat o odwołaniu zakazu, dopóty na miejskim targowisku w Zduńskiej Woli nie będzie można handlować żywym ptactwem. Nadal bowiem obowiązuje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.


Józef Matusiak, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola, na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym  (Dz. U. z 2016 r. poz. 446) zwołuje XXXVII, nadzwyczajną sesję Rady Miasta Zduńska Wola w dniu 27 marca 2017 r. (poniedziałek) o godz. 08.00, w lokalu Urzędu Miasta Zduńska Wola Urząd Stanu Cywilnego, pok. 111), ul. Złotnickiego 12.


W imieniu Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego zapraszamy na uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, w piątek 24 marca. Uroczystość rozpocznie Msza Święta w Bazylice Mniejszej przy ul. Kościelnej o godzinie 14.30. Następnie Jubilaci i goście przejdą do Ratusza, gdzie ok. 15.30, na sali widowiskowej Prezydent Miasta Zduńska Wola wręczy medale. Tu również symboliczna lampka szampana, upominki oraz występ artystyczny.Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy,  że w przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, podczas którego planowane jest podjęcie decyzji w sprawie powołania prezesa spółki.

Kandydatem przedstawionym przez prezydenta miasta będzie pan Zbigniew Piczman, który pełnił funkcję prezesa MPK  w latach 2008 – 2009.

Pan Zbigniew Piczman jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, a ostatnio zajmował stanowisko głównego specjalisty w PKP Linie Kolejowe S.A.


Uprzejmie informujemy,  że dziś nastąpiło otwarcie ofert na budowę basenu krytego. Wpłynęła jedna ofertę na kwotę 31 146 656,54 zł netto (38 310 387,55 zł brutto).


Szanowni Państwo,

dla mnie najważniejsza jest Zduńska Wola i zrealizowanie najważniejszych dla mieszkańców projektów. Obiecałem, że do końca kadencji wybudujemy w Zduńskiej Woli basen, rozpoczniemy budowę nowych bloków i wykonamy odwierty geotermalne. Dotarły do mnie sygnały, że te projekty mogą nie uzyskać poparcia w Radzie Miasta tylko dlatego, że zostały przygotowane przeze mnie i zdaniem niektórych radnych i polityków mogłyby być wykorzystane w kampanii wyborczej w przyszłorocznych wyborach.


Zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Łódzkiego z dnia 19 grudnia 2016 r. informujemy, że w dniach 13-31 marca 2017 r. na terenie miasta Zduńska Wola zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa.