Dzisiaj jest: niedziela 20 stycznia 2019        Imieniny: Fabian, Sebastian

Z trudnym do wyrażenia bólem żegnamy dziś Pawła Adamowicza. W ostatniej drodze prezydentowi Gdańska towarzyszyć będą Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, i Hanna Iwaniuk, starosta zduńskowolski.

Nowe szafki w zduńskowolskich podstawówkach! Z lżejszymi plecakami do szkoły chodzić będą  uczniowie szkół nr 6, 7, 9 i 12.


Bardzo mi zależało na tym spotkaniu - mówi Konrad Pokora prezydent Zduńskiej Woli - chciałem podziękować wolontariuszom za ich działalność, a także powiedzieć że wolontariat zawsze będzie miał moje poparcie - podkreśla. Prezydent Zduńskiej Woli spotkał się z osobami, które bezinteresownie pomagają innym i działają na rzecz lokalnej społeczności. Poza słowami podziękowania i uznania prezydent podarował zebranym bilety na koncert zespołu Enej oraz symboliczne słodkie serduszka.


Zduńskowolanki i zduńskowolanie spotkali się pod Ratuszem, a z przyniesionych zniczy utworzyli napis R.I.P. Zapalili je ku czci zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wstrząśnięci, w milczeniu oddaliśmy hołd niezwykłemu Człowiekowi i wyraziliśmy nasz sprzeciw przeciwko przemocy. Zduńska Wola łączy się w bólu z najbliższymi Prezydenta Adamowicza, z wszystkimi mieszkańcami Gdańska.


Roksana Sowała ze Szkoły Podstawowej nr 11 i Justyna Majchrowska z SP 12 to laureatki I nagród w konkursie na najpiękniejszą szopkę i ozdobę bożonarodzeniową. Na konkurs, który zorganizowany został po raz 13. wpłynęło kilkadziesiąt prac.


Św. Maksymilian Maria Kolbe przyszedł na świat w Zduńskiej Woli na ówczesnej ulicy Browarnej dokładnie 125 lat temu. Został ochrzczony w kościele pw. Najświętszej Marii Panny imieniem Rajmund. Był drugim synem Juliusza Kobego i Marianny z Dąbrowskich. Jego rodzice trudnili się tkactwem. Tuż po narodzinach Rajmunda przenieśli się do Łodzi, a potem do Pabianic.


Miasto Zduńska Wola w latach 2019 – 2020 zrealizuje program „Wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności w Publicznych Przedszkolach Miasta Zduńska Wola”. Przedsięwzięcie będzie kosztowało 720 778,75 zł, w tym 612 661,75,00 zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Niedzielne popołudnie obfitowało w emocje zarówno w drużynie Młodziczek, które rozegrały turniej ligowy w Ozorkowie, jak i w drużynie Młodzików, którzy grali dzisiaj przed własną publicznością - w hali SP 12 w Zduńskiej Woli.


Fundacja Orły Sportu, Operator Programu Lokalny Animator Sportu w dniu 25 listopada 2018 r. w Pucku, podczas konferencji podsumowującej projekt Lokalny Animator Sportu 2018 r. rozstrzygnęła Konkurs na Animatora Roku 2018. Konkurs składał się z trzech etapów i polegał m.in. na przygotowaniu projektu sportowego zaprojektowanego przez Animatora jako „impreza sportowa”. Najlepsi animatorzy z każdego województwa, wyłonieni na podstawie przesłanych projektów musieli następnie zaprezentować swoje pomysły podczas szkolenia i oficjalnej konferencji podsumowującej projekt Lokalny Animator Sportu 2018.


W sobotę i niedzielę 24 - 25 listopada w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli odbył się Ogólnopolski Turniej Halowy w Piłce Nożnej "POGOŃ CUP 2018" dla drużyn z rocznika 2009 i młodsi. Organizatorem turnieju był Miejsko Gminny Uczniowski Klub Sportowy "Pogoń Zduńska Wola".