Dzisiaj jest: piątek 22 stycznia 2021        Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor

W roku 2021 rozpoczną się długo oczekiwane inwestycje w budowę mieszkań. Kontynuujemy też walkę ze smogiem: nadal będziemy dopłacać do wymiany pieca, planujemy termomodernizację kilkunastu kamienic i budowę sieci ciepłowniczej w Karsznicach. Kolejne gruntówki pokryjemy asfaltem, a na nasze drogi wyjadą zeroemisyjny autobusy elektryczne. To będzie rok z rekordowym budżetem na inwestycje – mówi w wywiadzie dla 8TVR Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. Rozmowę przeprowadził red. naczelny Czesław Zasiński.

Naszymi najważniejszymi mieszkańcami dziś i jutro są wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie. Życzymy Wam spokoju, wytrwałości i zdrowia, a także wiary w to, że jutro będzie lepiej. I zadowolenia z wnuków.


Prezydent Konrad Pokora złożył kwiaty pod memoriałem przy Alei Feliksa Rajczaka i pomnikiem ku czci żołnierzy AK na Placu Zwycięstwa, jako znak pamięci o ofiarach wojny i niemieckiej okupacji. Dziś mija 76 lat od dnia uznawanego za wyzwolenie Zduńskiej Woli.


Chcesz jako jeden z pierwszych zobaczyć, co kryje budynek pływalni? Nieotwarty jeszcze z powodu pandemii basen zwiedzi zwycięzca wyjątkowej licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Najważniejsze sprawy urzędowe już wkrótce załatwisz w jednym miejscu. Kończy się remont pomieszczeń Urzędu Stanu Cywilnego.


Zduńska Wola staje się miastem murali. Obrazy malowane na elewacjach budynków nawiązują do historii miasta i tożsamości mieszkańców. Nie brakuje też prac bardziej abstrakcyjnych.


Po okresie nauczania zdalnego i zimowym odpoczynku dzieci z klas I–III wracają do nauki w szkole. Będą mogły wreszcie spotkać się na żywo ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami.


Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Najpierw dla najstarszych seniorów. Pozostałe osoby mogą natomiast zgłosić chęć przyjęcia szczepionki.


Zeszły rok pełen był zaskoczeń i na pewno będzie długo pamiętany. Dziś podsumowujemy go jednak optymistycznie. Urodzinowo, ślubnie i jubileuszowo.


Ogłosiliśmy drugi nabór wniosków do programu usuwania azbestu. Jeśli chcesz pozbyć się z dachu eternitu, czekamy na Twoje zgłoszenie.