Dzisiaj jest: piątek 23 października 2020        Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna

Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne czy rabat na korzystanie z krytej pływalni – miasto pracuje nad szczegółami Zduńskowolskiej Karty Mieszkańca. Otrzymać będzie mógł ją każdy, kto płaci podatki w Zduńskiej Woli.

Najbliższa sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się w trybie zdalnym. Radni będą obradować w czwartek 29 października za pomocą platformy Zoom. Obrady będzie można śledzić w internecie. Decyzja o posiedzeniu internetowym zapadła w związku z sytuacją epidemiczną w kraju.


Niemal trzy tysiące nowych energooszczędnych świetlówek LED zastąpi sodowe lampy na zduńskowolskich latarniach. Wymiana przyniesie budżetowi miasta potężne oszczędności w opłatach za prąd.


Od mieszkańców zależy, czy w Zduńskiej Woli stanie maszt z flagą narodową. Miasto bierze udział w rządowym programie „Pod biało-czerwoną”. – Potrzeba 500 głosów poparcia zduńskowolan, aby rząd sfinansował budowę masztu – tłumaczy inicjator akcji radny Damian Kunert.


Śródmieście tętniące życiem pubów i restauracji, wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe przy ul. Spacerowej i Długiej oraz zabudowa terenów wokół siedziby Miejskich Sieci Cieplnych. Taką wizję rozwoju trzech obszarów Zduńskiej Woli nakreślili miejscy urbaniści.


Przy Łaskiej 38 spotykają się pomysłowi ludzie, którzy chcą działać dla Zduńskiej Woli i jej mieszkańców. Z nowoczesnego budynku Inkubatora Inicjatyw Społecznych możesz skorzystać bezpłatnie!


Będzie bezpieczniej na ulicy Łąkowej. Miasto przebudowuje skrzyżowanie z Główną i Sokolą. – Może wreszcie samochody przestaną wjeżdżać w nasze posesje – komentują mieszkańcy.


To był bardzo trudny rok dla oświaty. Nagłe wstrzymanie zajęć, wprowadzenie nauczania zdalnego, podwyższony reżim sanitarny. – To dla nauczycieli był wielki i trudny sprawdzian. Bardzo dziękuję im za zaangażowanie – w Dniu Edukacji Narodowej mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.


Znikną kolejne 62 piece węglowe, które zatruwają powietrze w centrum Zduńskiej Woli. Miasto podpisała umowy na termomodernizację pięciu kamienic przy ul. Sieradzkiej. Na inwestycję urząd pozyskał niemal 2,5 mln zł dofinansowanie z funduszy europejskich.


Zeszłej jesieni brodzili w błocie, dziś cieszą się chodnikami i asfaltową nawierzchnią drogi. Urząd miasta konsekwentnie realizuje program utwardzania miejskich gruntówek.