Dzisiaj jest: poniedziałek 10 sierpnia 2020        Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Mecz pokazowy między czołowymi drużynami siatkarskimi, który uświetni inaugurację nowego obiektu sportowego w Zduńskiej Woli będzie transmitowany online. Zmagania siatkarzy można będzie obejrzeć w Internecie na żywo i za darmo.

Lista wolnych stanowisk handlowych na Targowisku "Mój Rynek" w Zduńskiej Woli - stan na dzień 7 sierpnia 2020 r.


Choć od początku sierpnia wnioski o świadczenie z programu "Dobry start" można składać również papierowo, to urzędnicy zachęcają do korzystania z drogi elektronicznej. Z uwagi na trwający ciągle stan epidemii jest to zdecydowanie bezpieczniejsze. Wnioski można składać korzystając z bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia lub strony PUE ZUS


Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu wydało ostrzeżenie 2. stopnia o upałach, które wystąpią na terenie powiatu zduńskowolskiego. Temperatura maksymalna w dzień ma sięgać od 30°C do 32°C.


Dzisiaj Zduńska Wola żegna Stanisława Dąbrowskiego, byłego piłkarza Pogoni Zduńska Wola. Był jej wychowankiem, grał w drużynie Pogoni z roku 1979. To była zwycięska "Złota Pogoń", w latach 70. i 80. XX wieku byli niepokonani. W Pucharze Polski zaszli tak daleko, jak żadna już później zduńskowolska drużyna. Stanisław Dąbrowski grał też w Warcie Sieradz, Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz Stali Mielec. Był również trenerem, prowadził m.in. swoją macierzystą Pogoń.  


Zgodnie z zarządzeniem Nr 84/2020 Szefa Obrony Cywilnej Województwa Wojewody Łódzkiego z dnia  19 czerwca 2020 roku w sprawie przeprowadzenia na terenie województwa łódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania, 


Sparing z Aluron Virtu Zawiercie będzie pierwszym meczem drużyny po długiej przerwie wymuszonej pandemią. Mecz będzie wyjątkową inauguracją nowego obiektu sportowego w Zduńskiej Woli, czyli nowoczesnej sali przy Szkole Podstawowej nr 5. Rozegrany zostanie 7 sierpnia o godzinie 17:00.


Marcel Jarosławski, pełnomocnik prezydenta Zduńskiej Woli ds. osób niepełnosprawnych w sierpniu będzie dyżurował w Kancelarii Urzędu Miasta Zduńska Wola przy ul. Złotnickiego 12 w następujące dni:


Dwie zduńskowolskie szkoły podstawowe uzyskały z budżetu Państwa wsparcie finansowe w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Do Szkoły Podstawowej nr 6 i SP10 trafi łącznie 24 tys. zł na zakup książek dla szkolnych bibliotek.


Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zduńskiej Woli z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji, ogłasza postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu.