Edukacja
Dzisiaj jest: piątek 17 sierpnia 2018        Imieniny: Anita, Julianna, Jacek

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli informuje, że od września rusza pomoc w formie bezpłatnych obiadów w szkołach, przedszkolach i żłobkach od miesiąca września 2018 r. w ramach Programu osłonowego w zakresie dożywiania „Pomoc gminy w zakresie dożywiania” oraz Programu wieloletniego „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”.

Lato i wakacje jeszcze w pełni, ale w szkołach i przedszkolach praca wre. Wakacyjna przerwa to najlepszy czas, żeby przeprowadzić niezbędne remonty, przebudowy i modernizacje. W tym roku letnie inwestycje Miasta Zduńska Wola w jednostki edukacyjne opiewają na niemal milion złotych.


Miasto Zduńska Wola otrzymało decyzję z Ministerstwa Edukacji Narodowej o przyznaniu środków z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Fundusze zostały przyznane na podstawie przygotowanych przez Biuro Edukacji i Sportu wniosków, w celu zwiększenia środków finansowych na realizację zadań Miasta wynikających z wdrażanej reformy edukacji.


Prezydent Miasta Piotr Niedźwiecki podpisał umowę z Mariuszem Rubajczykiem, prezesem firmy Martom, na Rewitalizację budynku przy ul. Łaskiej 38 wraz z terenem przy ulicy Łaskiej 40 w Zduńskiej Woli.


11 nowych urządzeń placu zabaw i elementy małej infrastruktury pojawiły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 10. To kolejna inwestycja oddana przez urząd miasta, a realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli. Do realizacji wybrano je 40 głosami mieszkańców. Z nowego placu zabaw mogą korzystać uczniowie SP 10 oraz wszyscy mieszkańcy miasta. Wejście na jego teren jest przez furtkę przy Orliku.


Imponująco wygląda dzisiaj teren przy Szkole Podstawowej nr 7. Plac zabaw, bieżnia lekkoatletyczna i wielofunkcyjne boisko, które w ostatnich latach zostały urządzone wokół szkolnego budynku stworzyły atrakcyjne miejsce, chętnie odwiedzane przez dzieci z tej części miasta. Wszystkie te inwestycje zrealizowano  przy SP7 w ramach Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli.


Zduńskowolanin Jerzy Adamczyk odebrał dzisiaj w Urzędzie Miasta akt mianowania na stopień majora. Wyższy stopień wojskowy otrzymał na mocy decyzji Ministra Obrony Narodowej. Jerzy Adamczyk ma 86 lat. Jako osoba niepodlegająca obowiązkowi służby wojskowej został awansowany w uznaniu zasług z tytułu udziału w walkach o niepodległość państwa polskiego - walczył w Powstaniu Warszawskim oraz w uznaniu szczególnych zasług z tytułu działalności na rzecz suwerennej i demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej - od 1948 roku działał w harcerstwie i w organizacji niepodległościowej.


Basen przy ul. Kobusiewicza będzie otwarty od jutra (sobota, 14 lipca). Zgodnie z zapowiedziami wstęp wolny. Z obiektu będzie można korzystać we wszystkie dni tygodnia od godziny 9.00 do 19.00. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będzie zduńskowolski WOPR. Do dyspozycji chętnych oddany został średni basen, który przeszedł już generalny remont. W środę pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pobrali próbki wody. Wyniki badań są pozytywne - basen został dopuszczony do użytku.


Elżbieta Jarosławska, dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 7 i Renata Wągrowska, dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 11, odebrały dziś powierzenia na pełnie swoich funkcji przez kolejną kadencję.


45 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym „Odjazdowy Bibliotekarz 2018”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli. Bibliotekarze, czytelnicy, sympatycy słowa pisanego i rowerów wyruszyli w trasę, która przebiegała przez Poręby, Beleń, gdzie zwiedzano bunkry z okresu II wojny światowej, Strońsko - tu dziewiętnastowieczny park podworski i kościół parafialny pw. św. Urszuli, w Holendrach - cmentarz ewangelicki, w Swędzieniejewicach - cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Trasę zakończono w Białym Ługu wspólnym grillem.