Dzisiaj jest: czwartek 1 października 2020        Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz

Jak powiększać obszary zielone w mieście, dbać o środowisko przy realizacji inwestycji czy zwiększać zaangażowanie mieszkańców w ochronę przyrody? Miasto Zduńska Wola i Powiat Zduńskowolski tworzą wspólny zespół, który będzie koordynował realizację polityki środowiskowej. Do jego prac zapraszają mieszkańców.

Zduńskowolska Rada Seniorów spotkała się na swojej pierwszej, historycznej sesji. Radni ze swojego grona wybrali prezydium. Przewodniczącą rady została Maria Donat, a jej zastępcami Stefania Idziak i Stanisław Czernik.


Na podstawie § 14 ust. 1 Statutu Zduńskowolskiej Rady Seniorów Prezydent Miasta Zduńska Wola zwołał I sesję Zduńskowolskiej Rady Seniorów. Odbędzie się w dniu 30 września 2020 r. (środa) na godz. 10.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26 (sala konferencyjna, I piętro).


Dziś o godzinie 9:00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz odbędzie się XXV sesja Rady Miasta Zduńska Wola. Obrady radnych można śledzić w internecie: TUTAJ.


O przyszłości Zduńskiej Woli rozmawiali w sobotę z mieszkańcami prezydenci oraz przewodniczący Rady Miasta.


18 par małżeńskich zostało odznaczonych Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale te przyznaje Prezydent RP Andrzej Duda, a w jego imieniu wręczał je jubilatom Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.


Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zduńskiej Woli ogłosiło nabór pracowników. To nowa miejska spółka, która będzie odbierała odpady komunalne. Poszukiwani są pracownicy biurowi, kierowcy i ładowacze.


Rozpoczyna się budowa integracyjnego placu zabaw. Dofinansowanie na niego wykręcili zduńskowolscy rowerzyści, którzy w ubiegłym roku zaangażowali się w akcję „Zduńska Wola RAZEM!”. Dzięki nim miasto otrzymało od Fundacji LOTTO dotację 20 tys. zł na realizację projektu.


Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet rozegrany na boisku w Łodzi przyniósł wiele emocji i strzelonych bramek. Od początku spotkania optyczną przewagę posiadały zawodniczki Pogoni, a drużyna Astorii próbowała swoich szans w kontratakach. Pierwszą bramkę w tym meczu strzeliła dla "Pogonistek" Justyna Kubik w 17 minucie pokonując bramkarkę ze Szczercowa strzałem prawą nogą z linii pola karnego.


Jakub Zochniak i Michał Przybył wrócili z Mistrzostw Województwa Łódzkiego Juniorów w tenisie stołowym ze wspaniałymi osiągnięciami. Tym samym znakomicie rozpoczęli nowy sezon.