Dzisiaj jest: piątek 27 kwietnia 2018        Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Poprosiłem o potwierdzenie kalendarza realizacji rewaloryzacji Parku Miejskiego i otrzymałem informacje, że nie ma zagrożeń – powiedział dzisiaj prezydent Piotr Niedźwiecki, który wraz z Wojciechem Rukatem, właścicielem firmy prowadzącej prace w parku i szefową biura inwestycji Lidią Sosnowską spotkali się na terenie inwestycji -  Przez nadzór inwestorski pilnujemy jakości tej realizacji, bo mamy pełną świadomość wartości, jakie dla miasta niesie ze sobą ten piękny, zabytkowy park w centrum miasta.

Chcemy budować mieszkania. Jestem przekonany, że jest to najbardziej miastotwórcze wyzwanie i działanie, które chcemy finalizować – mówi Prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki - jesteśmy zawiedzeni długo trwającym projektem Mieszkanie PLUS, cały czas nie możemy doczekać się konkretów dotyczących tego rządowego programu, a radni PiS już od roku wstrzymują z tego powodu budowę mieszkań przez zduńskowolski TBS. Dlatego wypracowaliśmy projekt inwestycyjny, który zakłada budowę w Zduńskiej Woli kompleksu budynków z 74 mieszkaniami na wynajem – podkreśla prezydent Niedźwiecki.


Nierzucająca się w oczy, bo biegnąca pod ziemią, kanalizacja sanitarna nie jest tak efektowną inwestycją jak te przedsięwzięcia, które są prowadzone nad ziemią, ale dla naszego zdrowia i stanu środowiska naturalnego ma kolosalne znaczenie - mówił prezydent Piotr Niedźwiecki na terenie prowadzonej przez MPWiK inwestycji budowy kanalizacji sanitarnej w ulicach Łaskiej i Bema.


W dniach 16 - 18 kwietnia na obiektach Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi rozegrane zostały Wojewódzkie Turnieje Finałowe XVIII edycji "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" dla drużyn chłopców i dziewcząt w trzech kategoriach wiekowych U-12 (rocznik 2006 i młodsi), U-10 (rocznik 2008 i młodsi) oraz U-8 (rocznik 2010 i młodsi).


Prezydent Miasta Zduńska Wola zaprasza mieszkańców miasta oraz osoby lub podmioty publiczne i prywatne zainteresowane kwestiami planowania przestrzennego na konsultacje społeczne "Spotkanie RADAR nr 3" w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Zduńska Wola. Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. w godzinach 16:00 - 18:00 w sali kameralnej Ratusza.


Za nami wyjątkowe wydarzenie, które dwa razy do roku integruje muzealników z regionu łódzkiego. Podobna specyfika działalności pozwala nie tylko przyglądać się najnowszym trendom w muzealnictwie, ale skłania do dyskusji nad celami czy też problemami z jakimi zmagają się dziś muzea.


W dniu obchodów 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej na cmentarzu miejskim przy ul. Bema spotkali się mieszkańcy miasta, aby uczcić pamięć ofiar mordów NKWD.


Wczoraj pisarz, publicysta, współautor scenariuszy filmowych popularnego serialu „Belfer”, nazywany przez krytyków najoryginalniejszym twórcą młodego pokolenia spotkał się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli z czytelnikami. Należy, obok Doroty Masłowskiej czy Mirosława Nahacza, do pokolenia pisarzy urodzonych we wczesnych latach osiemdziesiątych, pokolenia chwytającego „ducha czasów” początku XXI wieku.


Za każdym razem zakończenie inwestycji na terenie miasta bardzo nas cieszy – mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki - bo inwestycje poprawiają komfort życia mieszkańców i sprawiają, że Zduńska Wola staje się coraz lepszym miejscem do mieszkania. A radość jest podwójna gdy są to inwestycje, z których będą korzystały dzieci i gdy wspierają one ich rozwój.


Wczoraj przedstawiciele zduńskowolskich firm spotkali się z gościem zaproszonym przez Prezydenta Miasta – aktorem Pawłem Królikowskim, Ambasadorem Kultury Zduńskiej Woli. Paweł Królikowski uczestniczył w V posiedzeniu Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta. Stało się ono okazją do przedstawienia pomysłu na przedsięwzięcie gospodarczo-kulturalne pod nazwą „Targi Zduńskie – Targi Domowego Ciepła”.