Dzisiaj jest: czwartek 20 lutego 2020        Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy

Dziś o godzinie 9:00 rozpocznie się XIX sesja Rady Miasta Zduńska Wola. Radni spotkają się w sali obrad w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26.

Odszedł Lech Kulma, zduńskowolski działacz sportowy. Miał 59 lat. Pracował przede wszystkim dla dzieci. Blisko 10 lat był prezesem klubu MKS Zduńska Wola. Pasjonowała go fotografia sportowa. Ale był też społecznikiem, równie często jak na boiskach z aparatem fotograficznym można go było spotkać na sali obrad Rady Miasta Zduńska Wola.


Miasto zapowiada budowę w Karsznicach sieci ciepłowniczej i oferuje wsparcie dla mieszkańców, którzy zechcą się do niej przyłączyć. Jeśli zainteresowanie będzie duże, w dzielnicy może powstać nowoczesna inwestycja!


Nie żyje Wiesław Pawłowski – prezes i działacz Koła Związku Sybiraków w Zduńskiej Woli, animator kultury filmowej, filatelista i członek Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. Miał 81 lat.


Miasto Zduńska Wola przystąpiło do opracowywania dokumentu pn. „Strategia rozwoju elektromobilności dla Miasta Zduńska Wola do roku 2035”, który ma przyczynić się do wypracowania dla Zduńskiej Woli celów i kierunków rozwoju nowoczesnego transportu i komunikacji, a także ochrony środowiska i podnoszenia jakości życia mieszkańców.


Siedemnaście par otrzymało w piątek 7 lutego Medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Szesnaście par otrzymało odznaczenia za 50 lat spędzonych razem, a państwo Elżbieta i Jan Tomaszewscy świętowali 60-lecie zawarcia małżeństwa.


W tym roku, w ramach akcji "Z nami bezpieczniej" strażnicy miejscy sięgnęli do nietypowej akcji. Od kilku dni na słupach znaków informujących o przejściach dla pieszych rozwieszają odblaskowe opaski. Może je sobie stamtąd wziąć każdy, kto ich potrzebuje. To już kolejny rok, w którym zduńskowolska Straż Miejska promuje używanie odblasków. Niezależnie od tego, czy idziemy czy jedziemy rowerem lub uprawiamy jogging, z odblaskiem jesteśmy lepiej widoczni, a zatem bezpieczniejsi.


W poniedziałek 2 marca odbędzie się przetarg ustny na najem lokali w w nowo powstałym budynku przy ulicy Łaskiej 40. Wcześniej, w dniach 17 - 18 lutego, można obejrzeć lokale przeznaczone do najmu. Budynek jest przeznaczony do handlu z wyłączeniem działalności gastronomicznej oraz zakłócającej ciszę nocną. Dostępne są cztery lokale o powierzchni około 20 m2 każdy. Stawka wywoławcza w przetargu to 46 zł/m2.


to wydarzenie, podczas którego Prezydent Miasta Zduńska Wola i Starosta Zduńskowolski wyróżniają firmy, organizacje oraz ludzi, którzy mają największy wpływ na rozwój miasta i powiatu, w tym w szczególności na rozwój gospodarczy. Laur Zduńskowolski to nasze podziękowanie za kolejny rok wspólnej pracy - mówiła w tym roku, witając gości tej szczególnej gali Hanna Iwaniuk, Starosta Zduńskowolski - bez Państwa firm, Waszej pracy i zaangażowania rozwój powiatu zduńskowolskiego i miasta Zduńska Wola nie jest możliwy - podkreślała. Również prezydent Konrad Pokora podkreślał wielką rolę zduńskowolskich firm, a także osób pracujących społecznie na rzecz różnych grup mieszkańców miasta i powiatu.


Ogrzewasz dom lub mieszkanie piecem węglowym? To źródło tzw. niskiej emisji, która od jesieni do wczesnej wiosny tworzy w naszym mieście smog. Dlatego usuwamy piece ze zduńskowolskich domów. Mamy dla Ciebie 5.000 zł dofinansowania na ekologiczne źródło ciepła. Drugi nabór wniosków ruszy pod koniec lutego. Już dziś sprawdź szczegóły i przygotuj się do inwestycji.