Dzisiaj jest: czwartek 27 lipca 2017        Imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz

Miasto Zduńska Wola sprzedaje dwa mieszkania w bloku przy ul. Baczyńskiego 11 na os. Południe. Każdy z lokali ma powierzchnię 74,38 m2. Na lokal nr 9 składają się 3 pokoje, kuchnia, przedpokój, łazienka i wc. Mieszkanie numer 2 jest czteropokojowe, z kuchnią, łazienką, wc i przedpokojem. Są to mieszkania w stanie deweloperskim. Do obu przyporządkowane są piwnice. Comiesięczny czynsz na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej "Lokator" wynosi 509,91 zł.

Serdecznie zapraszam do udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Zduńska Wola - pisze w zaproszeniu do mieszkańców prezydent Piotr Niedźwiecki - konsultacje prowadzimy w związku z przystąpieniem naszego miasta do projektu „Partycypacja w planowaniu przestrzennym”. Ich celem jest wypracowanie rozwiązań planistycznych uwzględniających istniejące uwarunkowania, ale przede wszystkim uwagi, opinie i propozycje mieszkańców miasta - dodaje.


W związku z uruchomieniem procesu Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 Prezydent Miasta Zduńska Wola ogłasza nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego na rok 2018.


Wernisaż wyjątkowej wystawy zgromadził wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli wielu gości. W saloniku wystawowym biblioteki pokazano prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Będzie czynna do końca wakacji.


Wczoraj - 4 lipca o godz. 15.30 minął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego Miasta Zduńska Wola na 2018 rok. Mieszkańcy zgłosili 28 wniosków na inwestycje lokalne oraz 8 na wydarzenia.


Dziś odbyło się spotkanie podsumowujące wspólny projekt dziewięciu samorządów dotyczący stworzenia Katalogu Ofert Inwestycyjnych. Miasto Zduńska Wola, inicjator przedsięwzięcia, będzie wspólnie z partnerami zabiegać o przyciągnięcie inwestorów na tereny zawarte w wydawnictwie.


Radni Rady Miasta Zduńska Wola nie podjęli uchwały o absolutorium dla prezydenta miasta Piotra Niedźwieckiego. Z porządku obrad zdjęli też większość punktów zaproponowanych przez prezydenta. Część głosowań odłożyli w czasie do następnej sesji.


Wakacje rozpoczęło dzisiaj 3938 uczniów zduńskowolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na uroczystych spotkaniach z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbierali świadectwa, nagrody i wyróżnienia, dziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom. Po wakacjach wrócą do nowych szkół. Miasto Zduńska Wola od września 2017 roku będzie prowadziło dziesięć ośmioletnich szkół podstawowych.


Jutro, 23 czerwca o godz. 10.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ odbędzie się sesja Rady Miasta Zduńska Wola. Wśród najważniejszych jej punktów są m.in.: sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Zduńska Wola za rok 2016 i podjęcie uchwały absolutoryjnej z tego tytułu oraz szereg uchwał zaproponowanych przez prezydenta miasta.


Prezydent Miasta raz jeszcze zwróci się do Rady Miasta o podjęcie uchwał, które otworzą drogę do budowy nowych mieszkań oraz krytej pływalni. Przed nami ostatnia szansa aby obie budowy rozpoczęły się jeszcze w tym roku - mówi prezydent Piotr Niedźwiecki. Od kilkunastu miesięcy pracowaliśmy nad tymi inwestycjami, przygotowywaliśmy dokumentację, znaleźliśmy bezpieczny sposób finansowania. Do tego aby pierwsi mieszkańcy Zduńskiej Woli mogli wprowadzić się do nowych mieszkań budowanych przez TBS, na które będzie ich stać, potrzebna  jest nam już tylko zgoda radnych PiS.