Dzisiaj jest: sobota 23 września 2017        Imieniny: Tekla, Bogusław

Na dworcu kolejowym w Zduńskiej Woli spotkali się Piotr Niedźwiecki, prezydent Miasta Zduńska Wola, Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego i Piotr Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Biblioteka otrzymała  33 600 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To dotacja na zakup nowości wydawniczych. Bezpośrednio w bibliotece lub przez e-mail można zgłaszać własne tytuły. Biblioteka zapowiada, że przy zakupach uwzględni propozycje mieszkańców. Zachęcamy do ich zgłaszania!


Wielki symfoniczno-jazzowy koncert w centrum Zduńskiej Woli podbił serca mieszkańców miasta i ich gości. Andrzej Olejniczak, jeden z najbardziej uznanych na arenie międzynarodowej polskich saksofonistów jazzowych, Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz Anna Jurksztowicz wyczarowali magiczny nastrój i uwiedli słuchaczy muzyką na najwyższym światowym poziomie. Rewelacyjnie zabrzmiał Jazz Concerto for Sax&Orchestra z płyty New Sax Concertos, którą muzycy wspólnie nagrali i wydali w 2014 roku. Usłyszeliśmy utwory filmowe Krzesimira Dębskiego. Jeśli do tego dodamy niezwykłą jazzową aranżację "Love me tender", to otrzymamy muzyczne wydarzenie na poziomie, którego w Zduńskiej Woli jeszcze nie było.


Z okazji Światowego Dnia Sybiraka odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające ofiary najazdu Armii Czerwonej w 1939 roku i masowej zsyłki polaków na daleką Syberię. Podczas Mszy św. w intencji Sybiraków, ks. Mariusz Chmielewski podkreślił ogrom krzywd, jakich doznali nasi rodacy na "nieludzkiej ziemi."


W ostatnich dniach dokonaliśmy odbioru trzech inwestycji drogowych na łączną wartość 2,6 mln zł. Temat poprawy infrastruktury w mieście jest jednym z priorytetów i urząd wywiązuje się z tego zadania. Łącznie w tym roku zrealizujemy aż 37 inwestycji drogowych – wyjaśnił Piotr Niedźwiecki, Prezydent Miasta Zduńska Wola podczas konferencji poświęconej inwestycjom drogowym w mieście.


Trwa głosowanie w plebiscycie Budżet Obywatelski Miasta Zduńska Wola na 2018 rok. Urząd Miasta przyjął już blisko ćwierć tysiąca głosów. Dziś swój głos oddał Piotr Niedźwiecki, prezydent miasta, który był 135. osobą głosującą w kategorii Inwestycje i 104. mieszkańcem decydującym w kategorii Wydarzenia.


16 września 2017 roku w Zduńskiej Woli odbędzie się wyjątkowy koncert wybitnego saksofonisty jazzowego Andrzeja Olejniczaka, który wystąpi z Polską Orkiestrą Radiową p/d Krzesimira Dębskiego. W koncercie weźmie udział również Anna Jurksztowicz.


Spotkanie konsultacyjne w ramach projektu "Partycypacja w planowaniu przestrzennym odbędzie się 19 września 2017 roku o godzinie 15.00 w Urzędzie Miasta przy ul. Złotnickiego 12 (sala 111).


Dzięki wyburzeniu starej kamienicy przy ulicy Kościelnej otworzyły się możliwości uatrakcyjnienia ogromnego terenu pomiędzy ulicami Kościelną, Komisji Edukacji  Narodowej, Mickiewicza i placem Wolności. To łącznie 18 hektarów powierzchni, która może stać się Nowym Centrum Zduńskiej Woli.


Miasto otrzymało ponad 1 milion 282 tysiące złotych! Dzisiaj Zarząd Województwa Łódzkiego wybrał do dofinansowania 14 projektów, które uzyskały najwięcej punktów w ocenie merytorycznej w konkursie w ramach Podziałania VI.3.2. Rewitalizacja i rozwój potencjału społeczno-gospodarczego RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020.