Dzisiaj jest: wtorek 17 lipca 2018        Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy

Zduńskowolanin Jerzy Adamczyk odebrał dzisiaj w Urzędzie Miasta akt mianowania na stopień majora. Wyższy stopień wojskowy otrzymał na mocy decyzji Ministra Obrony Narodowej. Jerzy Adamczyk ma 86 lat. Jako osoba niepodlegająca obowiązkowi służby wojskowej został awansowany w uznaniu zasług z tytułu udziału w walkach o niepodległość państwa polskiego - walczył w Powstaniu Warszawskim oraz w uznaniu szczególnych zasług z tytułu działalności na rzecz suwerennej i demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej - od 1948 roku działał w harcerstwie i w organizacji niepodległościowej.

Basen przy ul. Kobusiewicza będzie otwarty od jutra (sobota, 14 lipca). Zgodnie z zapowiedziami wstęp wolny. Z obiektu będzie można korzystać we wszystkie dni tygodnia od godziny 9.00 do 19.00. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będzie zduńskowolski WOPR. Do dyspozycji chętnych oddany został średni basen, który przeszedł już generalny remont. W środę pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pobrali próbki wody. Wyniki badań są pozytywne - basen został dopuszczony do użytku.


Remont chodników przy ul. Krętej to zadanie zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018 roku. W głosowaniu mieszkańców znalazło się na drugim miejscu. Prezydent Zduńskiej Woli zapowiedział, że choć nie zakwalifikowało się do realizacji w ramach BO, to wpisze je w budżet miasta. Dzięki temu dzisiaj trwa układanie nowej nawierzchni chodnika od boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 do ulicy Osmolińskiej. Remont będzie kosztował 74.659 zł. Jego wykonawcą jest firma Indbud. Planowany termin zakończenia to 31 sierpnia.


Najważniejsze jest to, że kolejnych 50 pieców węglowych zniknie z centrum miasta - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki - miasto prowadzi termomodernizacje dwóch kamienic pomiędzy placem Wolności a Alejami Kościuszki. W zakres remontu wchodzi podłączenie ich do miejskich sieci cieplnych. To nasz kolejny krok w walce ze smogiem - podkreśla prezydent.


W związku z wczorajszym pożarem, który miał miejsce na wysypisku śmieci w Mostkach, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zduńska Wola informuje, że po zapoznaniu się z sytuacją na miejscu zdarzenia, nie stwierdzono zagrożenia dla zdrowia mieszkańców miasta Zduńska Wola w zakresie ewentualnego skażenia środowiska.


Prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki i Maciej Jagodziński, właściciel Studia Rzeźby Maciej Jagodziński - Jagenmeer z Torunia podpisali dzisiaj umowę na wykonanie oraz motaż Ławeczki Stasia Klingera. Umowa obejmuje również utwardzenie kostką granitową terenu wokół jej lokalizacji.


Basen średni ośrodka przy ul. Kobusiewicza został napełniony wodą. W ciągu weekendu wykonane zostaną ostatnie prace wokół zbiornika, a w poniedziałek 2 lipca, po odbiorze prac, prezydent Piotr Niedźwiecki wystąpi do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o dopuszczenie obiektu do użytku.


Studio Rzeźby Maciej Jagodziński - Jagenmeer z Torunia zaprojektowało i wykona "Ławeczkę Stasia Klingera". W przesłanym na konkurs projekcie artyści uchwycili Pana Stanisława jak żywego: grającego na banjo w charakterystycznej, lekko pochylonej pozie. Klinger siedzi tu na ławce o bardzo nowoczesnej formie. Ten projekt wybrała komisja powołana przez Prezydenta Miasta.


29 czerwca o godz. 15:30 mija termin na zgłaszanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli. Jest to termin ustalony zarządzeniem Prezydenta Miasta i wnioski złożone po jego upływie nie będą ważne. Złożenie wniosku z nazwą, opisem i kosztorysem zadania jest podstawowym warunkiem poddania pomysłu pod głosowanie mieszkańców. Bo to zduńskowolanie ostatecznie zdecydują, które zadania będą w ramach pieniędzy Budżetu Obywatelskiego, w przyszłym roku, realizowane. Do podziału jest 759 tys: 607.200 w kategorii Inwestycje lokalne i 151.800 w kategorii Wydarzenia.


Michał Pawłowski z Teresina i Anna Zalewska ze Zduńskiej Woli triumfatorami Międzynarodowego Biegu Ulicznego ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego MAKSY MILA 2018. Bieg w tym roku odbył się ulicami Zduńskiej Woli, a start i meta miały miejsce przed domem urodzin świętego.