Dzisiaj jest: środa 29 marca 2017        Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Zmarł Zasłużony dla Miasta Zduńskiej Woli ks. Leszek Wojtyś, Orionista. Twórca i dyrektor schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Henrykowie. Tytuł "Zasłużony dla Miasta Zduńskiej Woli" otrzymał w 2005 roku. Cztery lata później został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Za ofiarną  pomoc drugiemu człowiekowi. Ks. Leszek Wojtyś całe życie poświęcił pracy z osobami bezdomnym. Przed Henrykowem prowadził również  Schronisko dla bezdomnych Don Orione w Czarnej koło Wołomina. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, 30 marca, o godzinie 11.00 w Zduńskiej Woli.

Przywilejem prezydenta miasta jest, że może uczestniczyć w tych uroczystościach - mówił do małżonków świętujących złote gody prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki - robię to zawsze z wielką radością, ponieważ wytrwać razem przeszło pól wieku w dzisiejszych trudnych, zagonionych czasach jest dużym wyzwaniem. Życzę Państwu dobrego zdrowia, szacunku, miłości i wzajemnego wsparcia.


Mieszkańcy miasta złożyli 292 deklaracje udziału w "Programie ograniczania niskiej emisji". Wczoraj rozpoczęła się ich weryfikacja. Najwięcej dotyczyło wymiany pieca węglowego na kocioł na gaz płynny. Realizacja programu jest kolejnym krokiem miasta w kierunku walki z zanieczyszczeniem powietrza.


W związku ze wzrostem wysokości najniższej emerytury (do 1 000 zł), większej grupie osób przysługuje prawo do otrzymania dodatku mieszkaniowego. Od 1 marca limit dochodowy wieloosobowego gospodarstwa domowego wzrósł z kwoty 1 103,20 zł do kwoty 1 250,00 zł (125% najniższej emerytury). Do dochodu nie wlicza się świadczenia 500 plus. Natomiast dla osoby mieszkającej samotnie obecny limit dochodowy wynosi 1 750 zł (175 % najniższej emerytury), poprzedni stanowił kwotę 1 544,48 zł. Nie zmieniły się natomiast kryteria powierzchniowe.


Od poniedziałku ruszają prace przy rewaloryzacji Parku Miejskiego. Początkowo robotnicy zajmą się pielęgnacją zieleni, na letnie miesiące przewidziano najpoważniejsze zadania, które w efekcie poprawią wizerunek i użyteczność parku, jednak czasowo ograniczą mieszkańcom możliwość korzystania z terenów zielonych.


Blisko 300 mieszkańców Zduńskiej Woli wzięło udział w spotkaniach informacyjnych dotyczących dotacji na wymianę systemów ogrzewania. Dzięki dotacjom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, chętni mogą liczyć na dofinansowania do 40 % kosztów przedsięwzięcia.


Dzięki dobrym wnioskom Miasta Zduńska Wola Orliki przy Szkole Podstawowej nr 10 na ulicy Zielonej i przy ul. Okrzei w Karsznicach zyskały dofinansowanie z programu "Lokalny Animator Sportu" Ministerstwa Sportu. Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, operator programu, ogłosiła wyniki naboru.


Aż 19 zmian do uchwalonego przez Radę Miasta budżetu na 2017 rok złoży na najbliższej sesji prezydent Piotr Niedźwiecki. Propozycje zmian przesuwają środki z inwestycji na bieżące funkcjonowanie miasta. Co ważne, żadna z deklarowanych inwestycji nie jest usunięta z planu, część z nich prezydent proponuje rozłożyć w czasie na dwa lata.


21 marca ruszy w Zduńskiej Woli elektroniczny nabór do szkół podstawowych i publicznych przedszkoli. Potrwa do 4 kwietnia. Już dzisiaj przedstawiamy zasady naboru, kryteria i harmonogram postępowania rekrutacyjnego.


„Bal w operze” Richarda Heubergera, to operetka w trzech aktach, którą mieli okazję zobaczyć zduńskowolscy seniorzy jako wydarzenie sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok.