Dzisiaj jest: czwartek 22 lutego 2018        Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Niezagospodarowane tereny zielone na Osiedlu Południe, które od lat mieszkańcy traktują jako osiedlowy park, otrzymają oficjalnie status Parku Miejskiego. Oznacza to, że teren na zawsze zostanie zabezpieczony przed inwestycjami budowlanymi i będzie stanowił zielone płuca tej części miasta. Z okazji stulecia odzyskania niepodległości, Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli zarekomenduje Radzie Miasta nadanie nowemu parkowi imienia marszałka Józefa Piłsudskiego.

Przebudowa ul. Wiklinowej od ul. Klasztornej do ul. Torfowej wraz z budową przepustu na Pichnie to jedna z kilkudziesięciu tegorocznych inwestycji prowadzonych przez miasto Zduńska Wola. Prace na Wiklinowej rozpoczęły się już w grudniu ubiegłego roku. Ich zakończenie zaplanowano na piętnastego czerwca 2018 r. Po modernizacji, dzięki budowie przepustu, ulica Wiklinowa będzie przejezdna dla samochodów.


Już po raz siedemnasty odbył się Zjazd Delegatów Związku Gmin Związanych z Życiem św. Maksymiliana Marii Kolbe. Do Niepokalanowa zjechały delegacje samorządowców z Pabianic, Oświęcimia, Zduńskiej Woli i Teresina, miejsc związanych z kultem wybitnego franciszkanina, założyciela  niepokalanowskiego klasztoru.
Gospodarzem spotkania, które odbyło się w weekend 17-18 lutego br. były władze gminy Teresin na czele z wójtem Markiem Olechowskim oraz Klasztor Ojców Franciszkanów. Zjazd miał miejsce w 77. rocznicę aresztowania przez Niemców o. Kolbe i wywiezienia go na Pawiak.


Prezentacja pomysłu zmian w parku na osiedlu Południe, wręczenie nagród w konkursie "Wizja Zduńskiej Woli w przyszłości" wraz z prezentacją nagrodzonych prac oraz zapowiedź podsumowania konsultacji w sprawie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Zduńska Wola to elementy programu spotkania, na które prezydent Zduńskiej Woli zaprasza 22 lutego 2018 r. Początek o godzinie 15:00.


Prezydenta Piotr Niedźwiecki wydał zarządzenie w sprawie otwartego konkursu ofert na wsparcie finansowe przedsięwzięć z zakresu rozwoju sportu w 2018 r. Oznacza to uruchomienie procesu wsparcia w wysokości 400 tys. zł na szkolenie, organizację i udział w zawodach oraz rozgrywkach sportowych, a także organizację imprez i zawodów sportowych.


Palenie śmieci w piecach jest nielegalne i grozi grzywną do 5 tysięcy złotych, karą 30 dni aresztu, a w najlepszym razie mandatem w wysokości do 500 zł. Zgodnie z prawem Straż Miejska może wejść na teren prywatnej posesji, do mieszkania lub firmy i przeprowadzić kontrolę tego, czym pali się w piecach. Strażnicy mają do tego wszelkie uprawnienia i skwapliwie z nich korzystają. Każdego dnia przeprowadzają kilka kontroli. Najczęściej wzywani są przez sąsiadów zaniepokojonych wydobywającym się z kominów gęstym dymem lub wszechobecnym smrodem.


Wielkimi krokami zbliża się termin składania prac w konkursie plastycznym z dziedziny planowania przestrzennego pt. "Wizja Zduńskiej Woli w przyszłości". Łączna pula nagród to 18 tysięcy zł. Do konkursu zgłosiło się 37 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Aby zawalczyć o nagrody prace trzeba złożyć do poniedziałku 12 lutego.


Trwają prace przy rewaloryzacji Parku Miejskiego im. Stefana Prawdzic Złotnickiego. Ekipa budowlana skupiona jest na wykonaniu ścieżek dla pieszych, zarówno w historycznej, jak i nowej części parku.


Interesujesz się genealogią? Twoja rodzina przez wieki tworzyła historię Zduńskiej Woli? Pomóż stworzyć unikalną publikację Towarzystwu Przyjaciół Zduńskiej Woli.
Z początkiem roku 2018 Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli prezentuje nowy projekt jakim jest Wielka Księga Rodzin Zduńskowolskich XIX wieku. Praca, która powstaje od kilku lat dzięki wysiłkowi skarbnika TPZW Elżbiety Nejman, ma na celu upamiętnienie tych rodów, które pracowały dla miasta Zduńska Wola od początków jego istnienia lub wydały ludzi zasłużonych i niezwyczajnych.


Jak co roku Aktywni Hufca Pracy w Zduńskiej Woli zorganizowali i przeprowadzili akcję „Młodzież niesie pomoc leśnym zwierzętom”. Akcja została zorganizowana dzięki dobrej współpracy Hufca Pracy z Nadleśnictwem Kolumna i Panem Tomaszem Tymendorfem – leśniczym w Piaskach k. Zduńskiej Woli.