Dzisiaj jest: poniedziałek 27 lutego 2017        Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Nauczycielki ze zduńskowolskich przedszkoli biorą udział w kursie metodycznym w Wielkiej Brytanii. W ramach projektu „Nowa podstawa – Nowe wyzwanie” przeszkolonych zostanie 50 osób. Zduńska Wola pozyskała na jego realizację 367 868,47 zł. Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. 

Lokalny Program Rewitalizacji dla Miasta Zduńska Wola do 2020 roku uzyskał pozytywną opinię Urzędu Marszałkowskiego w zakresie zgodności ze szczegółowym opisem osi priorytetowych RPO WŁ na lata 2014-2020. Otwiera to drzwi do możliwości aplikowania o dofinansowanie z unii europejskiej na inwestycje rewitalizacyjne zarówno dla miasta zduńska Wola, jak i prywatnych podmiotów.


Do 10 marca można składać oferty w otwartym konkursie na realizację zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu gminy w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego dla mieszkańców Miasta Zduńska Wola w 2017 roku.


Mimo gorących nadziei wielu mieszkańców Zduńskiej Woli mróz nadal trzyma. Poza zmarzniętymi uszami i nosami, zimowa aura niesie także inne niedogodności. Jedną z nich jest obowiązek odśnieżania. Dotyczy on nie tylko zarządców dróg, ale też właścicieli posesji, którzy muszą dbać o bezpieczeństwo na przylegających do nich chodnikach.


Chciałem bardzo serdecznie podziękować pani wiceprezydent Elżbiecie Szlachetce, która prowadziła zespół powołany żeby przygotować miasto do reformy oświaty, którą zafundował nam rząd Prawa i Sprawiedliwości - mówił na antenie "Naszego Radia" prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki po podjęciu przez Radę Miasta, głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości, uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do ustroju szkolnego po reformie.


Spółka MPK w Zduńskiej Woli w związku z obcięciem środków w miejskim budżecie znalazła się w trudnej sytuacji. Prezes Jerzy Barcz przyznaje, że w najbliższym czasie może być zmuszony obciąć ilość kursów na niektórych liniach, zagrożone są też etaty pracowników.


To nie jest nasza reforma, to rząd Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował się na zmianę fundamentów edukacji - powiedział prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki - my nie wiemy do końca, czy reforma jest potrzebna czy nie, wiemy że są na to różne zdania, ale bardzo wnikliwie i bardzo starannie, od kilku miesięcy, z udziałem zespołu, który  został powołany przeze mnie w mieście Zduńska Wola, odpowiedzialnie pracujemy nad jej wdrożeniem. Projekt uchwały, który przedstawiliśmy Radzie Miasta nie zawiera likwidacji Szkoły Podstawowej nr 11 - dodał


Straż Miejska w Zduńskiej Woli podsumowała swoje działania za 2016 rok. Przez lata wizerunek ale i rola straży się zmienia, w ostatnim czasie funkcjonariusze stali się strażnikami czystości powietrza.


W Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ odbyło się spotkanie samorządowców województwa łódzkiego, zaniepokojonych zapowiadaną ustawą, która ma zmienić zasady wyborów  samorządowych.


Prezes TBS Złotnicki wraz z prezydentem miasta zaprezentowali plan budowy nowych budynków z mieszkaniami komunalnymi w Zduńskiej Woli. Budowa pierwszego bloku przy ul. Azaliowej, przy akceptacji Rady Miasta Zduńska Wola, mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku.