Dzisiaj jest: poniedziałek 29 maja 2017        Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Targowisko przy ul. Mickiewicza będzie otwarte trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki i soboty. Miasto wprowadza tę nowość, ponieważ zgłaszali taką potrzebę i klienci i handlujący. Do urzędu miasta zgłaszali liczne wnioski w tej sprawie. Otwarcie rynku w soboty to przede wszystkim możliwość zrobienia zakupów dla osób, które w tygodniu nie mają na to czasu.

35 tys. zł dotacji otrzymało Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Projekt „Muzeum to ja!” zajął 12. miejsce wśród 163 wybranych do dofinansowania przez Muzeum Historii Polski w programie "Patriotyzm Jutra". Z całego kraju o te pieniądze walczyło w sumie 850 projektów. Ponieważ wartość całego przedsięwzięcia wynosi 45.570 zł, miasto dofinansuje go kwotą 10.570 zł.


Najprawdopodobniej w połowie wakacji zakończy się budowa ronda u zbiegu ulic Piwnej, Paprockiej i Dolnej w Zduńskiej Woli. Inwestycja w równych częściach współfinansowana jest przez Miasto Zduńska Wola i Powiat Zduńskowolski. Oba samorządy złożyły się po 698 tys. 644 zł. Budowa ronda kosztować będzie w sumie 1.397.288 zł. Inwestycję realizuje starostwo. 18 maja, w obecności prezydenta Zduńskiej Woli Piotra Niedźwieckiego starosta Wojciech Rychlik podpisał umowę z wykonawcą, który zajmie się przebudową skrzyżowania, firmą ZUK B.J. Pabich.


Znaczna część zadań inwestycyjnych zaplanowanych na ten rok stanęła pod znakiem zapytania. Radni rady miasta zgłosili cały szereg zadań, głównie drogowych do wykonania z tegorocznego budżetu, kłopot jednak w tym, że zabezpieczyli na ten cel zdecydowanie za mało pieniędzy. Propozycję rozwiązania problemu zgłasza prezydent miasta Piotr Niedźwiecki.


Dwudniowe, duże wydarzenie gospodarcze „W drodze na nowe rynki” odbędzie się w Zduńskiej Woli 8 i 9 czerwca. Adresowane jest do przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych gospodarką. Program obejmuje prelekcje, wykłady, panele dyskusyjne i prezentacje. Sesja inauguracyjna odbędzie się z udziałem prof. Jacka Szlachty. Warsztaty z zakresu rozwoju osobistego w biznesie poprowadzi m.in. Piotr Tymochowicz. Forum odbędzie się w zduńskowolskim Ratuszu. Towarzyszyć mu będzie część wystawienniczo-targowa, zorganizowana w ogromnym namiocie, który zostanie rozstawiony specjalnie w tym celu przed budynkiem. Udział w Forum jest bezpłatny. Rejestracja wyłączenie elektroniczna przez stronę www.forum.zdunskawola.pl. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 698 180 216.


W ramach Tygodnia Bibliotek 2017 Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli gościła Krzesimira Dębskiego, jednego z najwybitniejszych twórców  polskiej kultury, kompozytora muzyki współczesnej, filmowej, teatralnej, rozrywkowej, skrzypka jazzowego i dyrygenta.


Jutro nastąpi uroczyste otwarcie boiska ogólnodostępnego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Zduńskiej Woli. Kompleks przy ul. Złotej 67 będzie czynny przez siedem dni w tygodniu i będzie dostępny dla miłośników sportu na podobnych zasadach jak popularne Orliki.


Drużyna chłopców do lat 12 z MGUKS Pogoń Zduńska Wola wystąpiła  na stadionie PGE Narodowym w Warszawie w finale turnieju „Z Podwórka na Stadion O Puchar Tymbarku”. Zduńskowolanie przegrali w serii rzutów karnych ze swopimi rówieśnikami z Wrocławia. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.


Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Zduńska Wola, głosami radnych Klubu Prawa i Sprawiedliwości, odrzucono projekty wybudowania nowego bloku mieszkalnego przy ul. Azaliowej oraz powstania ośrodka z krytym basenem przy ul. Kobusiewicza.


Na podstawie zarządzenia nr 80/17 Prezydenta Miasta Zduńska Wola z dnia 21 marca 2017r. w sprawie przyznania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym Prezydent Miasta Zduńska Wola przyznał stypendia sportowe w wysokości: